Wynajem auta zastępczego z OC sprawcy w Poznaniu

Każdy kierowca powinien znać swoje prawa w kwestii zasad wynajmowania samochodu zastępczego po wypadku drogowym bądź kolizji. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym, jeżeli jesteś ofiarą wypadku, masz prawo do żądania od firmy ubezpieczeniowej sprawcy zdarzenia poniesienia kosztu związanego z koniecznością wynajmu pojazdu zastępczego. Jeżeli szukasz godnego zaufania punktu, gdzie będzie możliwy wynajem samochodu na takich zasadach, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy torcar24.pl. jeśli interesuje cię auto zastępcze z Poznania, oferta wskazanej firmy z pewnością spełni wszelkie twoje oczekiwania.

Prawa osób poszkodowanych w wypadkach i kolizjach drogowych – zwrot kosztów za wynajem auta zastępczego

Pamiętaj, że aby otrzymać zwrot kosztów wynajmu pojazdu zastępczego należy zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku i oświadczyć, że brak możliwości korzystania ze swojego samochodu niesie poważne, dodatkowe straty moralne i finansowe. Oferta wypożyczalni aut zastępczych powstała właśnie w celu niwelowania szkody osób poszkodowanych, daje to gwarancję ciągłości mobilności. Ma to szczególne znaczenie dla osób podróżujących samochodem każdego dnia na przykład do pacy. Koszt wynajmu samochodu pokrywany jest z polisy OC sprawcy, poszkodowany nie ponosi więc żadnej odpowiedzialność finansowej.

Zasady obowiązujące przy korzystaniu z auta zastępczego

Z samochodu zastępczego mogą korzystać zarówno osoby indywidulane, jak i firmy. Jeżeli samochodów jest niezbędny na przykład do prowadzenia działalności gospodarczej lub wykonywania obowiązków zawodowych, sfinansowanie wynajmu samochodu zastępczego może odbyć się na wniosek każdej uprawnionej osoby. Na stronie internetowej http://torcar24.pl/oferta/auta-zastepcze.html znajduje się szereg informacji dotyczących wynajmu auta zastępczego, gdzie zawarto między innymi wskazówki, w jaki sposób starać się o zwrot kosztów wynajmu lub pokrycie kosztów wynajmu w przypadku korzystania z opcji wynajmu bezgotówkowego.

Samochód zastępczy przysługuje osobom, które:

  • potrzebują auta do prowadzenia działalności gospodarczej,
  • pracują w terenie i auto jest narzędziem pracy (jest niezbędne do wykonywania obowiązków służbowych),
  • wykorzystują samochód na przykład do przemieszczania się do punktów medycznych, takich jak ośrodki rehabilitacji.
  • nie przyczyniły się do powstania kolizji drogowej, w wyniku której powstała szkoda.

O czym powinien pamiętać poszkodowany kierowca?

Należy pamiętać, że poszkodowany kierowca ma prawo do użytkowania samochodu zastępczego, który klasą odpowiada pojazdowi, który uległ uszkodzeniu. Jeżeli potrzebujesz pomocy i wsparcia ekspertów w kwestii załatwiania formalności związanych z wynajmem auta zastępczego, zgłoś się do autoryzowanej firmy, która czynnie współpracuje z ubezpieczalniami. Pracownicy takich firm pokierują twoimi działaniami, dzięki czemu wynajem auta zastępczego będzie przebiegał sprawnie i szybko. Pamiętaj, że wynajem samochodu zastępczego przysługuje ci na cały czas naprawy twojego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.