Pojazd zastępczy – nasze prawa, koszty i odpowiedzialność

Niejeden kierowca zastanawia się, jak wyglądają formalności związane z użytkowaniem samochodu zastępczego w przypadku uszkodzenia użytkowanego pojazdu w wyniku na przykład wypadku komunikacyjnego. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są koszty wynajmu pojazdu zastępczego oraz kto ponosi odpowiedzialność finansową za tego typu usługę, koniecznie zapoznaj się z obostrzeniami polskiego prawa w tej kwestii. Warto posiadać tę cenną wiedzę, która z pewnością pomoże nam w załatwieniu niezbędnych formalności oraz uporządkowaniu działań w przypadku uszkodzenia auta z winy innego kierowcy.

Samochód zastępczy dla poszkodowanego w wypadku drogowych bądź kolizji

Pamiętaj, że jeśli doszło do wypadku drogowego lub kolizji drogowej, w wyniku której nie z twojej winy uszkodzone zostało twoje auta, to przysługuje ci pojazd zastępczy wynajmowany na koszt ubezpieczyciela osoby winnej zdarzenia. Jeśli jesteś poszkodowanym w wypadku, masz prawo wynająć samochód zastępczy na cały czas niedostępności, niezdolności do pracy twojego pojazdu. Formalności związane z wykorzystaniem tego prawa powinny rozpocząć się niezwłocznie po nastąpieniu niefortunnego zdarzenia na drodze. Jeśli brak ci doświadczenia w załatwianiu tego typu spraw, koniecznie zgłoś się do godnego zaufania przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w wynajmie samochodów. Taką firmą jest Auto Blak, która szczegółowe informacje na temat kosztu wynajmu samochodu zastępczego zamieszcza na naszej stronie internetowej.

Wynajem samochodów zastępczych w sposób bezgotówkowy – minimum formalności, maksimum wygody

Jeżeli jesteś zmuszony do wynajmu samochodu zastępczego, ale przerażają cię ewentualne koszty tego typu usługi, skorzystaj z oferty firmy Auto Blak, która proponuje osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych czy kolizjach drogowych możliwość zapłaty za wynajmowany samochód w sposób bezgotówkowy. Innymi słowy, nie będziesz musiał w ogóle pokrywać kosztów wynajmu. Aby skorzystać z tego typu atrakcyjnej oferty, należy spełnić szereg poniższych warunków:

  • musisz być osobą poszkodowaną w wypadku lub kolizji (koszty wynajmu pokrywa ubezpieczyciel strony winnej zdarzeniu), o czym będzie świadczyć notatka policyjna bądź też stosowne oświadczenie podpisane przez sprawcę,
  • musisz posiadać informacje na temat danych sprawcy wypadku oraz znać numer jego polisy ubezpieczeniowej,
  • musisz niezwłocznie zgłosić szkodę do ubezpieczyciela,
  • musisz być osobą uprawnioną do prowadzenia samochodu.

Zwrot kosztów najmu samochodu zastępczego

Pamiętaj, że pojazd zastępczy powinien mieć klasę zbliżoną do klasy użytkowanego przez ciebie samochodu, masz prawo wymagać od ubezpieczyciela samochodu, który zapewni ci komfort jazdy, do którego jesteś przyzwyczajony. Cena wynajmowanego samochodu zastępczego musi być adekwatna do średniej ceny rynkowej tego typu pojazdu. Jeśli chcesz otrzymać zwrot kosztów za wynajem samochodu od firmy ubezpieczeniowej, koniecznie złóż u ubezpieczyciela stosowne pismo, gdzie oświadczysz, że ewentualny brak pojazdu skutecznie wpłynie na pogorszenie twojej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.