Awaria wynajętego auta

 

Wiele względów przemawia za tym, aby wynająć auto. W niektóre podróże po prostu nie chcemy wybierać się naszym własnym samochodem, a w niektóre chcemy wybrać takim samochodem, który będzie odpowiednio większy od naszego, aby zmieścić do niego wszystko to, co planujemy ze sobą zabrać lub po prostu zależy nam na samochodzie wyższej klasy albo prostu nie posiadamy własnego środka transportu. Niezależnie od powodu, dla którego wynajmujemy auto, wypożyczalnia samochodów zawsze przychodzi nam z pomocą, jeśli tylko zgłosimy się odpowiedniego miejsca.

Uszkodzenie samochodu

wypadek dwóch aut

Ponieważ sytuacja na drodze nie zawsze wygląda dokładnie tak, jak byśmy tego chcieli, trzeba być przygotowanym na różne możliwości, które mogą nas spotkać. Kiedy zepsuje się nasz własny samochód, zwykle od razu udajemy się do mechanika, który ma przywrócić naszemu autu sprawność. Jednak czy tak samo należy postępować w przypadku auta wypożyczonego? Okazuje się, że nie. W pierwszej kolejności o jakiejkolwiek awarii, które uniemożliwia uruchomienie samochodu, musi dowiedzieć wypożyczalnia aut. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że wszystkie przebiegnie właśnie w taki sposób, jaki przewiduje umowa podpisana w wypożyczalnią. A może uda się nawet uzyskać auto zastępcze, która oferuje wynajęcie samochodu.

Wypadek drogowy

Jeśli nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności okaże się, że auto nie tylko zostanie unieruchomione, ale też ulegnie wypadkowi lub spowoduje go inny uczestnik ruchu, taki fakt również należy zgłosić wypożyczalni. Zwykle nie trzeba się obawiać w takiej sytuacji konsekwencji, gdyż wypożyczalnie posiadają pełen pakiet ubezpieczeń, które pokryją straty, jeśli do wypadku doszło z winy osób trzecich.

Kradzież wynajętego auta

A co zrobić, jeśli zostawiłeś wynajęte auto na parkingu, a kiedy na niego wracasz, okazuje się, że auta tam nie ma? Akt kradzieży i wypożyczenie samochodu może spowodować w każdym wielu stresu, jednak należy zachować zimną krew i ten fakt szybko trzeba zgłosić do wypożyczalni, która zaoferowała wynajem aut. Pracownicy wypożyczalni uruchomią odpowiednie procedury i powiadomią klienta o tym, jakie dokumenty będą w takiej sytuacji wymagane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.